Nominacije za dodjelu oscara Videoteka

Nominacije za dodjelu Oscara 2021

Objavljene su nominacije za prestižnu nagradu Američke filmske akademije Oskar.

Prezentacija nominacija održana je iz dva dijela, a prezentirali su ih glumica i producentica Prijanka Čopra-Džonas (Priyanka Chopra-Jonas) i pjevač, tekstopisac i glumac Nik Džonas (Nick).

U nastavku nominacije za sve kategorije te linkovi za film sa prevodom :

Nominacije za najbolji film - Oscar 2021

  • The Father (privremeni CAM snimak)
    the father poster
    2020 Gledaj Film
  • Judas and the Black Messiah
    judas and the black messiah poster
    2021 Gledaj Film
  • Minari
    minari poster
    2020 Gledaj Film
  • Nomadland
    nomadland poster
    2020 Gledaj Film
  • Promising Young Woman
    promising young woman poster
    2020 Gledaj Film
  • Mank
    mank poster
    2020 Gledaj Film
  • The Trial of the Chicago 7
    the trial of the chicago 7 25054 poster
    2020 Gledaj Film


Najbolja sporedna glumica - Oscar 2021

  • Borat Subsequent Moviefilm

    borat subsequent moviefilm 25716 poster
    2020 Gledaj Film
  • Hillbilly Elegy

    hillbilly elegy poster
    2020 Gledaj Film
  • The Father (privremeni CAM snimak)
    the father poster
    2020 Gledaj Film
  • Mank
    mank poster
    2020 Gledaj Film
  • The Trial of the Chicago 7
    the trial of the chicago 7 25054 poster
    2020 Gledaj Film

Najbolja filmska muzika

oscar najbolja muzika

"Da 5 Bloods"

"Mank"

"Minari"

"News of the World"

"Soul"

Najbolja kostimografija

oscar Najbolja kostimografija

"Emma"

"Ma Rainey’s Black Bottom"

"Mank"

"Mulan"

"Pinocchio"

Najbolji originalni scenarij

Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, and Kenny Lucas ("Judas and the Black Messiah")

Lee Isaac Chung ("Minari")

Emerald Fennell ("Promising Young Woman")

Derek Cianfrance, Abraham Marder, Darius Marder ("Sound of Metal")

Aaron Sorkin ("The Trial of the Chicago 7")

Najbolji adaptirani scenarij

Sacha Baron Cohen i suradnici ("Borat Subsequent Moviefilm")

Florian Zeller and Christopher Hampton ("The Father")

Chloe Zhao ("Nomadland")

Kemp Powers ("One Night in Miami")

Ramin Bahrani ("The White Tiger")

Najbolja sporedna muška uloga

Sacha Baron Cohen ("The Trial of the Chicago 7")

Daniel Kaluuya ("Judas and the Black Messiah")

Leslie Odom Jr. ("One Night in Miami")

Paul Raci ("Sound of Metal")

Lakeith Stanfield ("Judas and the Black Messiah")

Najbolji kratki animirani film

"Burrow"

"Genius Loci"

"If Anything Happens I Love You"

"Opera"

"Yes-People"

Najbolji strani film

"Another Round" (Danska)

"Better Days" (Hong Kong)

"Collective" (Rumunija)

"The Man Who Sold His Skin" (Tunis)

"Quo Vadis, Aida?" (Bosna i Hercegovina)

Najbolji dokumentarni film

"Collective"

"Crip Camp"

"The Mole Agent"

"My Octopus Teacher"

"Time"

Najbolji kratkometražni dokumentarni film

"Colette" (Time Travel Unlimited)

"A Concerto Is a Conversation" (Breakwater Studios)

"Do Not Split" (Field of Vision)

"Hunger Ward" (MTV Documentary Films)

"A Love Song for Latasha" (Netflix)

Najbolja glavna muška uloga

Riz Ahmed ("Sound of Metal")

Chadwick Boseman ("Ma Rainey’s Black Bottom")

Anthony Hopkins ("The Father")

Gary Oldman ("Mank")

Steven Yeun ("Minari")

Najbolja glavna ženska uloga

Viola Davis ("Ma Rainey’s Black Bottom")

Andra Day ("The United States vs. Billie Holiday")

Vanessa Kirby ("Pieces of a Woman")

Frances McDormand ("Nomadland")

Carey Mulligan ("Promising Young Woman")

Najbolji redatelj

Thomas Vinterberg ("Another Round")

David Fincher ("Mank")

Lee Isaac Chung ("Minari")

Chloe Zhao ("Nomadland")

Emerald Fennell ("Promising Young Woman")

Najbolja fotografija

Sean Bobbitt ("Judas and the Black Messiah")

Erik Messerschmidt ("Mank")

Dariusz Wolski ("News of the World")

Joshua James Richards ("Nomadland")

Phedon Papamichael ("The Trial of the Chicago 7")

Najbolji animirani film

"Onward"

"Over the Moon"

"Shaun the Sheep Movie: Farmageddon"

"Soul"

"Wolfwalkers"

Najbolji vizualni efekti

"Love and Monsters"

"The Midnight Sky"

"Mulan"

"The One and Only Ivan"

"Tenet"

Najbolja originalna pjesma

"Fight For You" iz "Judas and the Black Messiah"

"Hear My Voice" iz "The Trial of the Chicago 7"

"Husavik" iz "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga"

"lo Sì (Seen)" from "The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)"

"Speak Now" from "One Night in Miami…"

Najbolja scenografija

"The Father"

"Ma Rainey’s Black Bottom"

"Mank"

"News of the World"

"Tenet"

Najbolja šminka i frizura

"Emma" Marese Langan

"Hillbilly Elegy": Eryn Krueger Mekash, Patricia Dehaney, Matthew Mungle

"Ma Rainey’s Black Bottom": Matiki Anoff, Mia Neal, Larry M. Cherry

"Mank": Kimberley Spiteri, Gigi Williams

"Pinocchio"; Dalia Colli, Anna Kieber, Sebastian Lochmann, Stephen Murphy

Najbolje miksanje zvuka

"Greyhound": Odin Benitez, Jason King, Christian P. Minkler, Michael Minkler, Jeff Sawyer

"Mank": Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance, Drew Kunin

"News of the World": John Pritchett, Mike Prestwood Smith, William Miller, Oliver Tarney, Michael Fentum

"Soul": Coya Elliott, Ren Klyce, David Parker, Vince Caro

"Sound of Metal": Phillip Bladh, Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortes, Carolina Santana

Najbolja montaža zvuka

"The Father" Yorgos Lamprinos

"Nomadland" Chloe Zhao

"Promising Young Woman" Frederic Thoraval

"Sound of Metal" Mikkel E.G. Nielsen

"The Trial of the Chicago 7" Alan Baumgarten

Komentari

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Prijavi se
Dont have account? Sign Up
Register

Already have an account? Prijavi se